Xerxes

Grafické LED panely

Grafické informační LED panely vyrábíme především formou zakázkové výroby, kdy je možno hlavní parametry, jako jsou rozměry, barevnost, formát zobrazení, rozteč diod a rozlišení, přizpůsobit požadavkům zákazníka. Konstrukce a opláštění jsou z hliníkových profilů a plechů, povrchově upravených práškovým komaxitem, nejčastěji v černé barvě, kvůli kontrastu zobrazovaných údajů. Používáme jednobarevné (červené, modré, zelené, žluté a bílé) eliptické diody s vysokou svítivostí a velkými pozorovacími úhly, nebo SMD diody 3in1, black face.

Komunikace: LED panel má vlastní řídící jednotku a FW, které se jednou naprogramují z řídícího PC/NTB a pak již vše funguje automaticky. Pokud je potřeba upravit zobrazované informace (play list), opět se připojí řídící PC/NTB, provede se požadovaná změna a řídící PC/NTB je možno odpojit. Po odpojení LED panelu od řídícího PC, případně od napájení, si LED panel pamatuje veškeré poslední platné údaje.

Možnosti zobrazení: LED panel používáme jako grafickou plochu. Kromě psaní běžných textů, lze provádět i spousty efektů, kreslení geometrických útvarů, kreslení log, do kreslících funkcí lze zadávat proměnné, zobrazovat obrázky a podobně.

Kreslení: bodů, přímek, rámečků, obdélníků a tím pádem lze vykreslit i například logo firmy a provádět s ním jakýkoliv efekt. Možnost zadávání proměnných a tím pádem vykreslovat různé geometrické tvary.

Zarovnání textu: vlevo, vpravo, na střed, zalomení textu, nebo „běžící“ text.

Efekty: blikání, inverzní zobrazení, automatický pohyb, smazat „ice“ + ve všech čtyřech směrech nasunutí – přesunutí – smazání – posunutí – rolování, jak textů, tak obrázků. Možnost zadávání proměnných, cyklů, procedur, měnění jasu, automatické rolován a psaní a vytváření efektů v definovaném okně LED panelu.

Speciální funkce: BMP obrázky, odpočet času, stopky, načítání dat z textových souborů, časový plán jednotlivých play listů, časový plán jasu. Možnost editace času, data, svátků, teploty, možnost vše vidět v náhledu při programování před samotným zobrazením atd..

Pozorovací úhly: 140o horizontálně, 70o vertikálně

Provedení: outdoor/indoor, celohliníková konstrukce, černý matný komaxit

Jas: řízení jasu celého LED panelu

Napájení: 230 V

Komunikace: RS 232 (lze doplnit – RS 485, ethernet, wifi, bluetooth)

Záruka: 24 měsíců

Životnost: cca 100.000 hodin při 50% jasu

Doplňky, které jsou součástí dodávky:

 • vlastní LED panel
 • řídící SW
 • datový kabel pro řídící PC/NTB
 • napájecí zdroj ~230V/=5V (je uvnitř LED panelu)

Volitelné doplňky:

 • čidlo teploty
 • čidlo synchronizace času
 • pevná IP adresa
 • WIFI připojení
 • řídící PC/NTB
 • držáky a konstrukce pro instalaci

Dále vyrábíme a dodáváme digitální LED hodiny, ukazatele datumu, teploty, průmyslové displeje, elektronické jízdní řády, různé, sdružené ukazatele a další zobrazovací zařízení, složené se segmentů 8; 88; 888; 8888; atd.. Výšky těchto segmentů mohou být 10 cm, 16 cm, 23 cm, 30 cm, 40 cm a případně větší, dle individuálních požadavků zákazníka.

 • segmenty 10 cm jsou jednořadé a v každém segmentu svítí 32 diod
 • segmenty 16 cm jsou dvouřadé a v každém segmentu svítí 62 diod
 • segmenty 23 cm jsou dvouřadé a v každém segmentu svítí 64 diod
 • segmenty 30 cm jsou dvouřadé a v každém segmentu svítí 90 diod
 • segmenty 40 cm jsou třířadé a v každém segmentu svítí 178 diod

 

Víceřádkové informační a výsledkové LED tabule vyrábíme nejčastěji dle individuálních požadavků našich zákazníků. Je možno zvolit nejen typ konstrukce a uchycení, ale také velikost celé LED tabule, počet řádků, velikost segmentů, skladbu sloupců, popisky a v neposlední řadě i barvu diod.

Na přání zákazníků vyrábíme LED tabule s libovolným počtem řádků a kdykoliv později se dají vyrobit a připojit další řádky a dodatečně tak počet řádků ve LED tabuli zvýšit.

Naše řádkové výsledkové LED tabule jsou řízeny z řídícího PC (které může být součástí dodávky, nebo vlastní zákazníka) unikátním vlastním SW, který je součástí dodávky. Lze přepínat mezi různými režimy, například mezi zobrazením v desítkové a šedesátkové soustavě. Pro komunikaci s různými časomírami (například ABM od Sport Mylaps Timig) jsou již vytvořeny komunikační protokoly, pro přenos dat.

Dále vyrábíme a nabízíme samostatné LED ukazatele rychlosti, času, počtu kol, vertikální LED ukazatele pořadí, směrové a naváděcí LED šipky, příkazové LED vlajky, cílové šachovnicové LED vlajky atd..